aktif jammer sistemleri

Terörle mücadele eden güvenlik birimleri için geliştirilen ve dünya genelinde emsali olmayan dijital bir sistemdir. Yazılım ve tasarım olarak yerli olarak geliştirilen ürünün geliştirilme mantığı bölge içerisinde aktif edilen ve patlamaya hazır durumdaki el yapımı patlayıcılar uzaktan kumandalı mayın ve türevlerini 80 km yarı çapa kadar uzaktan ateşleyerek intikal ve bölge güvenliğini sağlamaktır.

Terörden dolayı kayıplar vermiş ağır bedeller ödemiş ülkemizde terör grupları telsiz sistemlerini alıcı olarak kullanarak uzaktan kontrollü patlayıcılarla can ve mal kayıplarını hedeflerken alıcı olarak kullandıkları PMR ismi verilen lisanssız ve takibi mümkün olmayan telsiz sistemlerini maliyet açısından da düşük olduğu için tercih etmektedir.

4 kilometreye kadar etkili olan bu telsizler intikal sırasında jammer olmayan emniyet birimlerine tuzak olarak hazırlanır ve ateşlenerek can kayıplarına sebep olur. Jammersystem Savunma Teknoloji A.Ş. olarak bu tip sistemlerin yüksek menzilde bloke edilmesi ya da meskun mahal dışında kontrolü imkansız bölgeler için ise mevcut tuzakların ateşlenerek imha edilmesi amacıyla tasarladığı ürün DTMF CTCSS gibi modülasyondaki tüm şifre kombinasyonlarını tarayarak şifreli ya da şifresiz tüm sabotaj sistemlerini ateşleyerek bölge güvenliğini sağlar.

Sistem tasarımında kullanılan anten sistemleri ile 360 derece 180 derece 45 derece gibi açılarla 1 kilometreden 80 kilometre yarıçaplı alana kadar coğrafi şartlara göre etki alanı sağlamaktadır. Sistem sabit olarak şebeke voltajı ile çalıştığı gibi mobil olarak araca mont edilebilir ya da daha geniş bir sahanın bu tip patlayıcı sistemlerinden temizlenmesi mantığıyla helikopter yada düşük hızlı uçaklara monte edilerek bölge güvenliğinde daha etkin sonuçlar alınabilir.

Sistem Uhf Bandı için geliştirilmiş olup devam eden arge projesiyle Vhf Uhf Ve Ism bandlarınıda kapsayan arge projemiz bağımsız olarak devam etmektedir. Arge projelerimizin hiç birinde teşvik ya da devlet desteği almadığımız gibi ileri teknoloji ürünü elektronik harp sistemlerinde ülkemiz savunma sanayine ve dış pazara katma değer sağlamaktayız.

İlk etabı tamamlanan ve ikinci etabı için arge çalışmaları devam eden projemiz sadece ülkemiz güvenlik kuvvetleri ve angajman kuralları gereği dost ve müttefik ülke güvenlik kuvvetlerine resmi talep ve ülkemiz savunma bakanlığının satışına onayı ile ihraç edilen stratejik bir üründür. Talep ve onay halinde değişik frekans bandlarında uygulama yapılabilir ürün bu bandlarıda kapsayacak biçimde arge ekibimiz tarafından geliştirilebilir özelliktedir.