drone jammer

Yüksek frekans sistemlerinde Türkiye’de ilk üçte olan firmamız tarafından geliştirilen dairesel etkiye sahip yüksek güç drone jammer sistemi kritik öneme sahip lokasyonlar, askeri üsler, havaalanları, cephanelikler, ceza infaz kurumları gibi uçuşa yasak bölgelerin güvenliğini sağlamak amacıyla en üst teknoloji ile geliştirimiş özel bir sistemdir.

Yüksek güç drone jammer sistemi Rf çıkış gücü seviyesi ve bloke ettiği frekans bandı itibariyle itibariyle etki gösterdiği sistemler sadece drone sistemlerini kapsamaz. İnsansız model uçaklar multikopterler telemetri ya da kumanda sistemini kullanan ya da uydu yer tespit sistemlerini kullanan tüm sistemler devredışı kalır uçuşuna izin vermez.

Sistem altı ana frekans bandını yüksek çıkış gücü seviyesi yüksek hızla band içi tarama yaparak hedef frekansları kullanılmaz hale getirerek iletişimi kullanılamayacak hale getirir. Sistemin ilk etki bandı uhf ısm bandında çalışan telemetri ve kablosuz kumanda sistemlerini bloke ederek insansız hava aracı üzerinde bulunan tetikleme ve yük bırakma mekanizmalarının uzaktan kontrolünü engelleyerek araç üzerindeki tehdidi ortadan kaldırır. İkinci band ise uydu yer belirleme sistemleri gps glonass beıduo galileo gibi sistemlerle hava aracının bağlantısı kopararak konum bilgisini tamamen devre dışı bırakır ayrıca bu bandta bulunan kablosuz kamera sistemlerininde iletişimini keserek görüntü transferini durdurur.

Piyasada sivil kullanıma açık bir çok sistem 2.4 ghz ve 5.8 ısm bandını kullanarak hava araçlarını kumanda eder ve bu bandlardan hava aracının gönderdiği görüntüleri takip eder ya da kaydeder. Sistemimizi oluşturan son iki modül ise 2,4 ve 5,8 ısm bandlarına yüksek güçte baskı yaparak geniş alanlarda hava araçlarının uçuşunu yasaklar. Sistem çalışırken ortalama 2000 metre yarıçaplı bölgede hava araçları uçamadığı gibi sistem açıldığı anda etki mesafesinde olan hava araçları ise kaza kırıma uğrayarak düşer.

Sistemin imal amacı tehditi ortadan kaldırmak olduğu için çalıştığı sürece 360 derece eş yönlü olarak 2000 metre yarıçaplı alanı susturacaktır. Sistemin konuşlandığı nokta açık alan ve ve engelsiz olması etki mesafesinin artmasına sebep olacaktır. Fakat çalışma sahasında sistemi engelleyen yükselti bina gibi yapı ve cisimler sistemin etki alanını düşürecektir.

Sistem yapısında ommi directional anten kullanılmıştır. Antenler sektör panel antenlerle değişirse kullanılacak antenin kazancına bağlı olarak etki mesafesi antenin kazancına ve sinyal gönderim açısına bağlı olarak değişir. Sistem yapısında kullanılan tekerlekli rock kabin vasıtasıyla sistem uzmanlık gerektirmeden başka lokasyonlara sadece anten sistemi sökülerek nakledilebilir. Üretici imalatçı firma olduğumuz için sistem üzerinde tafanızca istenilen özellikte yapısal değişiklikler yapılabilmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Besleme voltajı190/240 Volt AC 18 amper
Çalışma Sıcaklığı-20  /  +40
Garanti Süresi2 yıl garanti 10 yıl yedek parça garantisi
Anten Yapısı6 adet 5 dbI ommidirectional  ( eşyönlü )  anten
Frekans Ve Çıkış Gücü400/920  Mhz – 200 Watt

1090/1650  Mhz – 200 Watt

2400/2500 Mhz  – 200 Watt

3400/3800 Mhz – 50 Watt

5050/5980 Mhz – 50 Watt