mobil jammer

Ani gelişen tehdit durumları ya da intikal güzergahı güvenliği için geliştirilmiş ürün çeşididir. Genellikle devlet büyükleri ve bürokratların sahra gezi ve ziyaretleri ya da emniyet birimlerinin güvenlik kuvvetlerinin risk durumunun varlığının kabul edildiği intikallerde tim ve heyetin uzaktan komuta edilebilen el yapımı patlayıcılara ve diğer sabotajlara tuzaklara karşı korunmasını sağlar.

Özellikle ülkemizde ve coğrafyamızda güvenlik kuvvetleri tarafından olay yeri inceleme timleri tarafından şüpheli paket incelemelerinde olası uzaktan kontrollü bomba patlayıcı tehditlerine karşı yoğun olarak kullanılan jammer tipidir.

Nato standartlarının yanı sıra ülkenin kriminal birimlerinin rastladığı tüm uzaktan kontrollü sistemlerin frekans bilgileride ilave edilerek uluslararası standart + ülke kriminal hafızası göz önünde bulundurularak imal edilir.

Özellikle meskun mahallerde yaşanan şüpheli paket olaylarında patlama riski sıfıra indirgemek mantığıyla kullanılır. Dünya tarihinde henüz bu sistemler aktifken gerçekleşen patlama ya da sabotaj bilgisi bulunmaması sistemlerin %100 gibi başarı ile çalıştığının en büyük ispatıdır.

Mobil sistemlerin diğer bir kullanım amacı ise düzensiz programsız  gizli içerikli toplantı ya da görüşmelerde görüşme toplantı konuları verilerinin dışarı iletilmesi yani casusluk faaliyetinin bertaraf edilmesidir. Çünkü  ultra geniş band jammer sistemlerinde tüm haberleşme kanalları ve bandları bloke edildiğinden Rf tabanlı bir böceğin çalışma ve veri iletim şansı bulunmamaktadır.

Jammersystem Savunma Teknoloji A.Ş. sırt tipi taşınabilir jammer sistemlerinde yurtiçi ve yurtdışı projeleriyle ürün kalitesini kanıtlamış lider savunma sanayi şirketidir. Sırt tipi sistemler kuzey Afrika Ortadoğu ve ülkemizdeki bir çok güvenlik birimi tarafından yıllardan beri kullanılmakta olup gerek bakım kalibrasyon maliyetleri gerekse işletim maliyetleri açısından çok ekonomik sistemlerdendir.

İstenilen bandlarda blokasyon talep edildiğinde el terminali üzerinden Rf Karıştırma senaryosu hazırlayabilmesi açısından oldukça caziptir. Jammersystem Savunma ve Teknoloji A.Ş. olarak mobil jammer sistemlerinde ultra genişband karıştırma yaparak veri güvenliği ve dinleme duvarı oluşumda özel tasarımlar sunmaktadır.

Sistemler şebeke gerilimi üzerinden çalışırken aynı anda batarya şarzı yapma imkanına sahip tek üründür. Bu konuda benzer sistemlerle arasında büyük bir fark oluşturur. Kullanıcı kurum tarafından istenilen özellikle arge departmanımız tarafından titizlikle incelenerek kullanıcı kurumun istekleri göz önünde bulundurularak kuruma özel sistemler üretebilmekteyiz.