türkiyede jammer üretimi

Halk arasındaki ismiyle sinyal karıştırıcı, cemır ,  sinyal bozucu olarak adlandırılan fakat gerçek tanımlama ismi Jammer , Sinyal karıştırıcı, Sinyal köreltici olarak bilinen sistemler kendi arasında işlev bakımından bir çok çeşide ayrılır ve bilinenin aksine çok geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir.

Haber bültenlerinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi Terör operasyonlarında sıkça gördüğümüz zırhlı araçlar üzerinde bolca anten olan sistem veya devlet büyüklerinin karayolu ile intikalinde eskort içinde makam aracının hemen yanında yer alan üzerinde bolca anten olan SUV tipi araçları ya da bir ibadethaneye uğradığınızda cemaatin telefon sesinden rahatsız olup huzur içinde dikkati dağılmadan ibadet etmesini sağlan küçük üzerinde birkaç adet anten olan cihazlar evet bunların tümü jammer sinyal kesici sinyal köreltici jammer sistemleridir.

Türkiye terörle mücadele konusunda ağır bedeller ödemiş bu bedeller karşılığında ise dünyada hiçbir ülkenin vakıf olamadığı tecrübeye sahip olmuştur. Dünyada kendi sinyal karıştırıcı, sinyal köreltici, jammer sistemini üretebilen sadece 8 ülke bulunmaktadır. Mevcut sekiz ülke arasında ise ürettiği sistemler bakımından en randımanlı en teknolojik ve en geniş kapsama koruma alanına sahip sistemler ülkemizde üretilmektedir. Bu sebepten ötürü kritik olan lokasyonlarda bölgelerde ülkemizin ürettiği sistemler tercih edilmektedir.

Jammersystem Savunma Teknoloji A.Ş. olarak ülkemizde ve global anlamda pek çok konuda ilklere imza atmış %100 Yerli %100 milli bir şirkettir. Mikroişlemci tabanlı sistemlerimiz en zor koşullarda kesintisiz hizmet verecek şekilde tasarlanır ve üretime geçilir. Terörle mücadele tarihinde ilk kez AKTİF JAMMER ( Tetikleyici ) üretimini yaparak seksen kilometre yarıçaplı alanda bulunan CTSS DTMF şifre kombinasyonlu  patlamaya hazır hale getirilmiş el yapımı patlayıcı düzeneklerini ateşleyerek bölgedeki EYP tehdidini bertaraf etmektedir.

Olay yeri inceleme timlerinin kullanabildiği ultra geniş band mobil jammer sistemleri de firmamızın tamamen yerli olarak ürettiği sistemler arasındadır. Araç yada sabit merkezlerde şebeke voltajı ile çalışırken kendini şarj edebilen sistem olarak savunma sanayindeki yerini almıştır .

Dinleme gözetleme yada yasadışı takip sistemleri yani böcek diye tabir edilen casus sistemler için ise profesyonel jammer sistemleri yine şirketimiz tarafından lokasyona özel olarak %100 yerli ve milli olarak üretilmektedir .

Jammersystem savunma ve teknoloji A.Ş. olarak  jammer sistemleri konusunda 10 khz ile 26 Ghz arasında talep doğrultusunda  İstenilen frekans ve güç seviyesinde özel imalatlar yapabilecek kabiliyetteyiz. Yurtiçi ve Yurtdışı bir çok projeye tasarım yazılım yada danışmanlık hizmeti verdik ve hala devam eden projelerde desteğimizi sunmaktayız.
Savunma Sanayinin yükselen yıldızı olarak ülkemize katma değer ve ileri teknoloji ürünleri sistemler sunmaya devam etmekteyiz .