yüksek güç sabit jammer

Kimyevi madde üreten geniş alana konuşlu fabrikalar, askeri stratejik üsler, cephanelikler ve cezaevleri gibi geniş lokasyonlar için üretilen yüksek güç jammer sistemleridir. Sistem genellikle fabrikaların üretim bölümünde yani cep telefonu kullanılmasının olumsuz etki yapacağı yerlerde petrokimya tesislerinin dolum ve hammadde işleme bölümünde kullanılır.

Temel mantık cep telefonu kullanımının stratejik olarak ürün kopyalanması ürün içeriğinin dışarıya sızdırılması ya da üretim sahasının cep telefonu kullanımından kaynaklı patlama yada sabotaj riskinin olduğu yerlere konuşlandırılarak tehdidin önüne geçilir.

Cezaevleri ve askeri üsler yada cephanelik gibi yerlerde yani telefon kullanımının yasak olduğu sahalarda lokasyonun baz istasyon verileri incelenir lokasyondaki blokajı saha dışına taşmadan sağlayabilecek çıkış gücü seçilir ve lokasyon Gsm sinyallerinden tamamen yalıtılabilir.

Jammersystem Savunma Teknoloji A.Ş. yerli tasarım sistemlerle yüksek çıkış gücü gerektiren lokasyonlar için çözüm ortağımız olan Ntech Firması ile server üzerinden sistemin uzaktan kontrolü ve konfigürasyonu için özel ve güvenli bir arayüz yazılımı ile sistemin mevcut durumu sisteme ait bileşenlerin yani frekans bandlarının açılıp kapatılması sistemin tamamen aktif ve deaktif edilmesi işlemlerini tek bir noktadan gerçekleştirir.

Bu tip sistemler enerji santralleri askeri üsler cezaevleri gibi lokasyonlarda sistemin güvenlik merkezinden kontrolü ve yetkisiz müdahaleye karşı  güvenlik tedbiri olarak geliştirilmiştir. Sistem 360 derece blokaj sağladığı gibi 180  90 yada 45 derecelik açılarda gönderme yapabilen sektör anten ismiyle tanımlanan panel anten sistemleriyle çalışabilmektedir.

Sistem şebeke voltajı ile çalışır ve elektrik kesintilerine ve sabotajlara karşı batarya grubu eklenerek kesintisiz çalışma olanağı sunar. Sistem kullanılacak ülkenin Gsm şebeke frekansına göre üretilir.

Çünkü her ülke için tahsis edilmiş gsm frekans yapısı birbirinden çok farklıdır. Sistemin konuşlanacağı ülkeye göre  100 watt ile 12000 watt arasında etki mesafesi olarak 1000 metre kareden 30 kilometre kareye kadar özel üretim yüksek çıkış gücüne sahip kullanıcı talebine göre manuel yada server üzerinden kontrol edilebilen şebeke beslemesinin yanı sıra batarya üzerinden de acil durumlarda çalışabilen sistemler %100 yerli %100 milli olarak imal edilir sistemin kurulumu uzman ekibimizce yerinde gerçekleştirilir ve sistem anahtar teslimi olarak kullanıcıya teslim edilir.