gps gprs jammer sinyal kesici

Gps Gprs araç tipi jammer araç takip sistemleri için yazılım ve tasarım %100 yerli %100 milli imkanlarla üretilmiş 24 saat kesintisiz çalışabilecek bir ürün çeşididir. 12 ya da 24 voltla çalışabilecek özellikte bir ürün olmakla birlikte düşük gürültülü fan sistemi sayesinde rahatsızlık vermeden çalışabilmektedir.

Sistem çalışma ilkesi olarak Gsm operatörlerinin baz istasyonları aracılığıyla aboneye gönderdiği veri iletimi tamamen bloke eder fakat analog veri olan EDGE sinyalini bloke etmez bu sayede baz istasyonu kaynaklı hata payı yüksek olan yer tespit sistemi devre dışı kalır fakat telefon abonesi telefonla gelen çağrıya cevap verebilir yada arama yapabilir.

Simde bulunan ikinci ünite ise Gps ve Glonass uydusu üzerinden gelen konumlandırma verisini tamamen bloke ederek yüksek hassasiyete sahip gerçek zamanlı konum verisi okunamaz. Konum verisi üzerinden veri ileten herhangi başka bir aktarım sistemi olsa dahi mevcut konum bilgisi okunamadığından sistem aktif edilmeden önceki son nokta bilgisi aktarımda kalır ya da kullanılan sisteme göre takip sistemi kapalı görünür.

Jammersystem Savunma Teknoloji A.Ş.  bu tip sistemleri yasadışı teknik takip sistemleri için geliştirmiş olup, talep edildiği takdirde Gps Ve Glonass uydu konumlardırma sistemine ait askeri sistemler için kullanılan diğer frekanslar olan L1 L2 L3 L4 L5 gibi bandların blokasyon sistemlerinide gerçekleştirmektedir.

Mevcut mobil sistemin sabit tesisler için kullanılabilmesi amacıyla şebeke voltajıyla çalışabilecek tipide imal edilmekte olup talep edildiği takdirde network üzerinden uzaktan kontrol edilebilmektedir. Network kontrolünde etki bandlarını pc tabanlı kontrol programı üzerinden ayrı ayrı açıp kapamak ve programı kullanan personele ayrı ayrı yetki vermek mümkündür. Etki mesafesi Sistemin RF çıkış gücüyle doğru orantılı olup blokasyon sağlanması istenen alanın metraj bilgileri iletilmesi halinde kuruma özel tasarım yapılmaktadır. Sisteme ait etki alanı dairesel 360 – 90 – 45 derece gibi  dairel blokaj yada yönlü yayın için kullanılmaktadır. 90 yada 45 derece açılarda yatay yada dikey blokaj için sektör anten ismiyle tabir edilen yüksek kazançlı panel antenler kullanılmaktadır. Bu sayede RF çıkış gücü yüksek kazançlı antende çarpan haline gelir ve etki mesafesi 360 derece eş yönlü antene göre tek bir yöne çok daha geniş bir sahayı etkiler.