araç tipi jammer

Devlet büyükleri, askeri personel intikalleri ve emniyet birimlerinin sevkiyatı ve terörle mücadelenin yoğun olarak yaşandığı el yapımı patlayıcı risklerinin yoğun olduğu yerlerde kullanılan personelin ya da devlet büyüklerinin güvenli transit geçişini personelin güvenliğini can ve mal kaybını önlemek amacıyla tasarlanmış çok kritik bir sistemdir.

2000 li yıllar öncesinde terör örgütlerinin sıkça başvurduğu el yapımı patlayıcılı ya da uzaktan kumandalı mayın saldırılarının bertaraf edilmesi amacıyla geliştirilen elektronik harp sistemidir. Sistem çalışırken etki frekanslarındaki alıcı verici sistemlerini sahaya yaydığı elektromanyetik sinyallerle sağırlaştırarak dışarıdan sistemi aktif etmek için gönderilen sinyali bastırır alıcı ve verici arasındaki iletişim çöktüğünden güzergah üzerindeki sistem etkisiz kalır ve güvenli transit geçiş tamamlanmış olur.

Jammersystem Savunma Teknoloji A.Ş. olarak araç ve konvoy jammer sistemlerinde oldukça ileri seviyede kurumlara özel imalatlar gerçekleştirmekteyiz. DDS tabanlı yada şirketimiz arge bünyesinde geliştirdiğimiz birbirinden bağımsız çalışabilen band kontrolleri yapabilen araç konvoy tipi sistemler başta güneydoğuda terörle mücadelede kullanıldığı gibi çeşitli illerin valilik ve jandarma bölge komutanlıklarında ayrıca Türki Cumhuriyetlerde kuzey Afrika’da  yıllardır güvenle kullanılmaktadır.

Sistem kapsama blokaj alanı 7/24 çalışabilirlik ve farklı sistem besleme çözümleri ve esnek ihtiyaca göre tasarlanan RF çıkış güçleri sayesinde global ölçekte bir çok savunma sanayi şirketinin üretmiş olduğu sistemlere nazaran çok daha fazla alanın susturulması ve sorunsuz çalışması açısından daha çok tercih edilmektedir.

Tasarımı yazılımı ve anten sinyal iletim sistemi ve antenlere kadar yerli üretebildiğimiz sistem binek araçlar, SUV tipi araçlar ya da askeri kanyon gibi araçlara monte edilebildiği gibi araç değişimlerinde kolayca sökülüp tekrar konuşlandırılabilen manyetik tabanlı anten sistemleriyle de kullanıcı kuruma büyük kolaylıklar sağlayabilmektedir.

20/2700 Mhz   20/3000 Mhz   20/6000 Mhz   20/9000 Mhz  gibi global tehdit bandlarının tamamını bloke eden araç konvoy tipi jammer sistemlerinde 200 watt ile 6000 watt arasında etki mesafesine göre tasarımlar gerçekleştirebilmekteyiz. Sistemin enerji ihtiyacını sistemin Rf Çıkış gücüne göre jel batarya lipo batarya ya da araç platformu üzerine eklenen jeneratörlerle sağlarken sistem elektrik tesisatı aracın elektrik sisteminden bağımsız mekanik bağlantıyla gerçekleştirmektedir. Jel Batarya ya da lipo batarya kullanımı durumunda araç motor kısmına ekstra olarak takılan alternatör yardımıyla araç çalışır haldeyken sistemi şarj edebilir ya da araç park halindeyken 110/220 V Ac gibi şebeke üzerinden şarj sistemiyle bataryalar şarj edilebilmektedir