böcek tespit sistemleri

Teknoloji sürekli gelişirken teknolojinin geliştirdiği ürünler kişi veya kurumların başına bela olabiliyor. Son on yıldır haberlerde sıkça rastladığımız adına halk dilinde böcek denilen dinleme görüntüleme casus sistemlerinden ve şirketimiz Jammersystem Savunma Teknololoji A.Ş. olarak bu konuda yerli olarak geliştirdiğimiz sistemlerden bahsedelim.

Asker bürokrat iş adamı yada sıradan herhangi birinin başına gelebilecek yasadışı olarak elde edilen ses görüntü yada bilgisayarınızdan elde edilen verilerin rızanız olmadan başka bir noktaya aktarılması ve elde edilen bu verilerin sizin için tehdit oluşturması günümüzün en büyük problemlerinden biridir.

Ağırlıkla internette basit modelleri bulunan  prizlerin otomatik oda spreylerinin duvar saatlerinin yada klimaların koltukların yada masanızın altına yerleştirilen casus sistemler. Bu tip sistemler RF mantığıyla elde ettiği ses görüntü yada data verisini havadan alıcı olarak tanımlanan sisteme aktarır bunu yaparken de kesinlikle ruhunuz duymaz üzerindeki pil bloğuyla haftalarca çalışabildiği gibi bazı profesyonel ürünler ses olduğunda yada görüntü olduğunda veya dinleyen kişi veya kişiler sistemi uzaktan aktif edince aktarım yapmaya başlar.

Jammersystem Savunma Teknoloji A.Ş. olarak 1Mhz /6000 Mhz  –  1 Mhz /9000 Mhz –  1Mhz /12000 Mhz   – 1 Mhz /21000 Mhz ve 1 Mhz 26000 Mhz arasında ses görüntü yada veri aktarımı yapan sistemleri tespit etmek bilgisayar kullanmak kadar kolay. Sistem Pelikan çanta içerisinde şebeke voltajı ile çalışabilmektedir. Ortalama 1/6000 Mhz aralığını 20 saniyede tarayarak ortamda bulunan aktif olan RF tabanlı sistemlerin tamamını  çalışma frekansları sinyal seviyeleri ile birlikte ekranında gösterir.

Bu sayede bulunduğunuz lokasyonda herhangi bir verici sistemi mevcutsa sistem tespitini yapar. Sistem modüllerinden el terminali ile de lokasyon içindeki dinleme tespitinin tam noktası tespit edilir. Böylelikle lokasyon dinleme sistemlerine karşı kontrol edilmiş böcek tarama işlemi başarıyla gerçekleştirilmiş olur. Çünkü genellikle böyle sistemler  dahili kişiler tarafından yerleştirildiği için böcek tarama hizmeti anlık olmadığı takdirde ortam güvenli olmayacaktır.

Sistemin temin edilmesi böcek tarama hizmetine ayrılan bütçe göz önüne alındığında kendini kısa süreçte karşılayan ekonomik ve çok hayati önem arz eden sistem çeşididir. Bu tip sistemin kanuni açıdan da bir kısıtlaması mevcut değildir. Sisteme ait yazılım ve donanımsal tasarım %yerli %100 milli olduğundan servis yedek malzeme yada kalibrasyon açısından problem çıkarmamaktadır.