erken uyarı ve anons sistemleri

Ülkemiz jeolojik yapı açısından sıradağlarla kaplı ve de birçok bölge karayolu açısından zor bir coğrafyaya sahiptir. Sulama ve enerji üretimi amaçlı hidroelektrik santrali olan baraj göletleri çoğunlukla yerleşim merkezlerine yakın ve ülkemizde dahil değişen iklim faktörleri çerçevesinde ani yağışlar ciddi anlamda yaşamsal bir tehdit haline gelebilmektedir.

Şirketimiz Jammersystem Savunma Ve Teknoloji A.Ş. Kablosuz Veri iletimi ve RF otomasyon sistemleri üreterek anlık veriler işlenerek acil durum gerektiren durumlarda önceden belirlenen yerleşim merkezleri ya da şantiyelere sesli ve ışıklı olarak acil durumu bildiren anons yada siren ikazlarını devreye alarak can ve mal kaybının önüne geçmeyi planlar. İstenilen kapsama alanını oluşturacak RF sistemlerde tarafımızdan üretilir.

 Sistemin tamamı kendi içerisinde haberleşme yaparak sistem ekipmanları arasında devre dışı kalan veya sabotaja uğrayan ekipman konusunda da merkez olarak atanan lokasyona mevcut durum bilgisini anlık olarak gönderir. Sistemin besleme gerilimi ihtiyacı şebekeden sağlanırken elektrik kesilmelerine karşı yedek batarya sistemi eklenerek taşrada sağlıklı çalışması sağlanmıştır. Ayrıca elektrik şebekesinin olmadığı yerler için sistem güneş enerji panellerinden oluşan sistemle çalışmaktadır.

Karayolları ve otobanların ayrılmaz bir parçası olan tünellerde FM bandı üzerinden tünelin mevcut durumunu bakım çalışmalarını yada olası acil durumu belirten anons sistemlerini yerli olarak tasarlamış ve eski ithal sistemler gibi ağır bakım maliyetlerinin yerine RDS ( Radio Data System ) 57 KHZ  kullanarak tünele giriş anında sürücü cd yada mp3 dinliyor olsa bile otomatik olarak anons sistemine bağlanıp mevcut anonsu takip etme olanağını sağlar.

Böylelikle tünel içerisinde olası bakım çalışması yada kaza durumunda tıkanan yavaşlayan trafik akışını sürücüye haber verir böylelikle can ve mal kaybının önüne geçilmiş olur . Bu tipte tamamen dijital olan sistemi ülkemizde ilk kez hayata geçiren şirketimiz Jammersystem Savunma Teknoloji  A.Ş. satış sonrasında da bakım ve eski sistemlerin revizyonu konusunda  ülkemize hizmet vermektedir.

 Askeri Üsler Kimyasal üretim yapan tesisler için olası acil durumlar için tahliye ya da yönlendirme hizmetlerinin sağlanması amacıyla kriptolu özel kablosuz haberleşme sistemini sağlamaktayız. tamamı yerli tasarım ve yazılım olan sistemimiz dışarıdan müdahaleye kapalı olduğu gibi mevcut sistemlere adapte edilmesi de son derece uygundur. Telsiz Role sistemlerine bağlanabildiği gibi sadece yetkilendirilmiş kişilere ait verilen özel bir telsiz koduyla sistem aktif ya da deaktif edilebilir.