spectrum analyzer üretimi

Makam odaları, toplantı salonları, konferans salonları ve resmi kurumlar başta olmak üzere stratejik bölümlerin yasadışı dinlenme gözetlenme ve teknik takip gibi casus sitemlere karşı incelenmesine ve varsa bu tipte sistemler bunların yer tespitinin yapılması için tamamı yerli ve milli olarak geliştirilmiş sayısal tabanlı bilgisayar desteğiyle analiz yapan kullanımı oldukça temel düzeyde bilgisayar kullanım bilgisiyle de çalıştırılabilen ileri teknoloji bir üründür.

 Jammersystem Savunma Teknoloji A.Ş. tarafından yerli imkanlarla geliştirilip üretilen sistem iki farklı versiyonuyla kullanıcıya sunulmuştur. Sistem genel tasarlanma mantığı çağımızın teknolojik vebası olarak tabir edilen dinleme ve teknik takip sistemlerinin  kontrolü taranması ve tespiti amacıyla veri  güvenliği ve casusluk faaliyetlerine karşı bir önlemdir.

Sistem aşırı yüksek duyarlılıklı talebe göre 6 / 12 / 21 ya da 26 GHZ spektrum analizör ve spektrum analizörde elde edilen sinyalleri module etmek için kullanılan yazılım tabanlı dekoderden oluşmaktadır. Yüksek hassasiyetli sinyal kontrol sistemleri sayesinde ortamda bulunan tüm elektromanyetik sinyaller bilgisayar tabanlı sistem tarafından karşılaştırma mantığıyla incelenir çevresel faktörlere göre düzenlenir ve kullanıcı tarama yaptığı alandaki tüm elektromanyetik sistemlerin verilerine ulaşmış olur.

Sistem üzerinde bulunan el kontrol terminaliyle de gizlenmiş dinleme ya da teknik takip sisteminin yeri tespit edilerek tehditler bertaraf edilir. Sistem üzerinde bulunan yüksek kazançlı ve eş yönlü alıcı ve farklı bandlarda çalışan antenler üzerinden gelen veriyi mikroişlemci üzerinden detaylı olarak kontrol eder.

Antenler aynı anda eş zamanlı olarak tüm bandları detaylı ve yüksek duyarlılık eşiği seviyesinde kontrol ederek sistem kullanıcı talebine göre şebeke gerilimi, şebeke gerilimi ve 12 ya da 24volt araç elektrik sistemi kullanımı, ya da batarya şebeke gerilimi ve araç elektrik sisteminden beslenerek çalışabilecek biçimlerde üretilebilmektedir.

Daha çok istihbarat servislerince toplantı öncesi arama tarama faaliyetleri için kullanılan sistemin ülkemizdeki ilk ve tek yerli üreticisi Jammersystem savunma teknoloji A.Ş. olarak kullanıcı ihtiyaç ve taleplerine göre istenilen özelliklerde ürün tasarımı ve imalatı gerçekleştirebilmektedir.